מנהלת השפ"ח - הפסיכולוגית מריה רומנו

ייעודו של השירות  הפסיכולוגי-ייעוצי (שפ"י) בישראל הוא לקדם את רווחתם ובריאותם הנפשית של כל התלמידים במערכת החינוך. השירות הפסיכולוגי-חינוכי מיועד לתלמידים, להורים לצוותי החינוך בגני הילדים ובבתי הספר ולגורמים בקהילתיים.

השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) מלווה את הילד, משפחתו ומערכת החינוך לאורך מסלול התפתחותו, מגן חובה  ועד גיל 18 באוכלוסיות רגילות ועד גיל 21 באוכלוסיות בעלות צריכים מיוחדים.

בכפר תבור ניתן  השירות מגיל הגן ועד גיל סיום יסודי ,כמו כן הפסיכולוגית שותפה בחשיבה מערכתית ויעוץ לתלמידים והוריהם מעל גיל 12.

בשפ"ח שמים דגש מקצועי על מתן מענה לגיל הרך, כעבודת מניעה לשנים מאוחרות יותר, עבודת השירות הפסיכולוגי -חינוכי בגן הילדים מבוססת על מדיניות אגף לפסיכולוגיה בשפ"י, ונועדה לקדם תהליכי התפתחות ולמנוע ולצמצם סיכון, לפיכך שותף השפ"ח בצוות הגיל הרך יישובי לחשיבה והתאמת מענים רשותיים-מערכתיים ובניית תוכניות מניעה והתערבות המותאמות לצרכי הקהילה. השפ"ח פועלת על גישה אקולוגית בה אוכלוסיית היעד של הפסיכולוג החינוכי כוללת לא רק את הילד, אלא גם את משפחתו, הצוות החינוכי ושאר הגורמים המשפיעים ומלווים אותו במהלך התפתחותו. עבודת השפ"ח בגן הילדים מאופיינת ברצף לאורך השנה ונעה בין התחום פרטני ולתחום המערכתי, וכוללת תהליכי איתור צרכי הילדי והמערכת, הערכה והתערבות. העבודה הנעשית באמצעות הרחבת הידע המודעות בקרב הורים וצוותי חינוך תוך מתן הדרכות פרטניות,  איתור מוקדם של קשיים אצל ילדים באמצעות תצפיות וקבלת מידע מהורים ואנשי צוות, אבחון וטיפול בילדים במידת הצורך או הפניתם לגורמי טיפול חיצוניים ( מכון להתפתחות הילד, מטפלים פרא-רפואיים) כמו כן , לשפ"ח תפקיד מרכזי בהתערבות במצבי חירום וטיפול בילדים במצוקה או עם חרדות.

פרטי יצירת קשר

מריה רומנו
מנהלת שפ"ח
ההגנה 2, כפר תבור